Dnia 22 lutego 2017 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły pojechali do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl pt.: „Kopciuszek”. Baśń dobrze znaną przez wszystkich opowiadała Babcia. Była zła macocha, złośliwe siostry, dobra i skromna dziewczynka, nazywana Kopciuszkiem , a także dobra wróżka. Wszystko jak w bajce ze starej książeczki. Ale czy na pewno wszystko? Otóż nie! Babcia musiała dostosować się do wymagań wnuków - używała komputera. Ale używała go mądrze i rozważnie, ucząc nas, jak powinniśmy sami z niego korzystać. Towarzyszyły jej w tym sympatyczne Wiruski komputerowe, które śpiewały dzieciom o tym co jest złe, a co dobre. Razem z Babcią przestrzegały przed niebezpieczeństwami czekającymi na młodych ludzi, którzy bez umiaru i kontroli korzystają z tego, co niesie nowoczesna technologia. Jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze.