20 marca 2017 r. uczniowie klasy 2a wzięli udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadził pan Jakub Putowski – ratownik medyczny. Zajęcia były podzielone na trzy moduły: wykład wprowadzający, pokaz sprzętu ratowniczego i ćwiczenia z fantomem. Ratownik mówił o wielu istotnych sprawach: jak postępować w razie wypadku, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia, sprawdzić stan poszkodowanego, jak prawidłowo wezwać pomoc, jakie informacje należy przekazać operatorowi Pogotowia Ratunkowego oraz jak należy pomóc w razie oparzeń, złamań czy utraty przytomności.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Najbardziej interesująca była cześć pokazu, w której uczniowie sami mogli wziąć udział. Ćwiczyli m.in. zakładanie opatrunków, układanie poszkodowanej osoby w pozycji bocznej ustalonej, masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomie. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Mały Ratownik”.
Kurs ten miał na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Serdecznie dziękujemy rodzicom Weroniki Kowalczyk za pomoc w zorganizowaniu tego kursu.