W tym roku w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny nie było zwyczajnych lekcji, lecz zajęcia w Muzeum Wsi Lubelskiej. Uczniowie klas starszych wzięli tu udział w warsztatach pt. „W miasteczkowym gabinecie fryzjerskim. Rzecz o przedwojennej urodzie i higienie”. W czasie tych zajęć dowiedzieli się tego, w jaki sposób mieszkańcy miast dbali o higienę, urodę, co było wówczas w modzie. Uczniowie mieli również okazję przekonać się, jak wiele trudności musieli pokonywać mieszkańcy wsi, aby utrzymać higienę i zadbać o zdrowie oraz ładny wygląd. Po warsztatach młodzież zwiedzała Skansen. Przewodnicy opowiadali o życiu ludzi na wsi w XVIII i XIX w.: o ich pracy, wierzeniach, obyczajach. Taka lekcja historii bardzo wszystkim się podobała.