W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy 2a posadzili w Ogrodzie Botanicznym UMCS drzewo: olszę szarą „PENDULĘ”. Towarzyszyła nam pani Grażyna Szymczak - dyrektor Ogrodu oraz pani Aniela Sobolewska - dyrektor szkoły. Pod drzewem zakopaliśmy wcześniej przygotowaną kapsułę czasu, w której dzieci umieściły m.in. list do przyszłych mieszkańców Lubelszczyzny, zabawki, zeszyt, kredę, ołówek, sprawdzian z matematyki i inne znaki obecnego czasu. Mamy nadzieję, że nasza kapsuła będzie w przyszłości ciekawą lekcją, na temat dzieci żyjących na początku XXI wieku.
Zapraszamy na spacer do pięknego Ogrodu Botanicznego i do odnalezienia drzewa naszej Szkoły, przy którym jest specjalna tabliczka.