W jesienne, słoneczne przedpołudnie uczniowie klasy I gościli Pana Piotra Jurkowskiego – polskiego rugbystę. Spotkanie było okazją do poznania kariery zawodowej jednego z najlepszych zawodników rugby w Polsce. Pan Piotr swą przygodę z rugby rozpoczął w 1994, dołączając do Budowlanych Lublin. Grał zarówno w polskich jak i zagranicznych drużynach m.in. Francja, Norwegia. Jest zdobywcą kilkudziesięciu medali Mistrzostw Polski. Najwięcej z drużyną RC Lechia Gdańsk.
Spotkanie było okazją do poznania podstawowych zasad gry w rugby, dyscypliny powstałej w 1823r, w Polsce uprawianej od 96 lat. Uczniowie dowiedzieli się jakimi cechami powinien wyróżniać się prawdziwy sportowiec, by osiągnąć sukces, by stanąć na podium. Przyniesione przez gościa medale wzbudziły ogromny zachwyt i zainteresowanie wśród dzieci.Dziękujemy Panu Piotrowi za poświęcony czas. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym oraz wielu, wspaniałych osiągnięć sportowych.