Życie jest największym skarbem, dlatego zależy nam, aby nasi uczniowie potrafili zachować się w trudnej sytuacji, gdy zagrożone jest ludzkie zdrowie lub życie. W listopadzie został zorganizowany kurs z praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Każdy ćwiczył układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Dzieci same wcielały się na zmianę w rolę ratownika i poszkodowanego. Oprócz tego przeprowadzały akcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Uczniowie przekonali się, że ratowanie życia to także ciężka, fizyczna praca i uciskanie klatki piersiowej jest wyczerpującym zadaniem. Szkolenie miało na celu zapoznać dzieci z podstawami bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach.