Pierwszoklasiści już to wiedzą. Grafika komputerowa, to dział informatyki, który zajmuje się wykorzystaniem komputera do generowania obrazów i wizualizacji rzeczywistych danych. By być dobrym grafikiem trzeba pozyskiwać wiedzę z innych dziedzin np. aby animacja jazdy samochodem była jak najwierniejsza, trzeba wiedzieć jak obiekty fizyczne na siebie oddziałują. Tajniki wykonywania zawodu grafika komputerowego poznali uczniowie klasy I podczas kolejnego spotkania zorganizowanego w ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody”. Uczestnicząc w ciekawych zajęciach z informatyki dzieci miały możliwość pracy z wykorzystaniem tabletu graficznego. Spotkanie było okazją do obejrzenia podzespołów komputera, które zwykle zamknięte są w obudowie. Po zajęciach niektórzy uczniowie deklarowali zamiar pracy jako designer. Życzymy wytrwałości w powziętych postanowieniach.