16 stycznia 2018r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Kurtyna z Krakowa z niezwykłym spektaklem ,,Tu rządzi kot” dla klas I-III, który opowiada o tym, jak wspaniale jest odkrywać, że świat może być miejscem, którego będziemy mądrymi i szczęśliwymi mieszkańcami, cieszącymi się szacunkiem i uznaniem innych. Tytułowy bohater, spragniony wiedzy i dociekliwy kot powiódł widzów przez zabawną i pouczającą opowieść o wytrwałości, pracowitości, byciu uczciwym i sprawiedliwym. O tym, że złość czyni nas słabymi, a korzystanie z rad opiekunów powala na to, by dobro i prawda dawały nam szczęście. „Tu rządzi kot” to barwne, wypełnione muzyką przedstawienie, które w uroczy, zabawny, a zarazem prosty i adekwatny sposób dało uczniom możliwość poznania i zrozumienia podstawowych procesów społecznych oraz wypracowania właściwego zachowania wobec rówieśników.