17 kwietnia 2018 r. uczniowie klas IV i V wraz z opiekunami wybrali się na inspirujące zajęcia przyrodnicze do Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach, które przygotowało je razem z partnerami m. in. Nadleśnictwem Kraśnik. W ramach „Dni Zawilca” i warsztatów leśnych nasi uczniowie mieli okazję poznać przede wszystkim pracę leśniczych – czym się zajmują i jak dbają o nasze lasy, spróbować swoich sił w m.in. znakowaniu drzew, a dzięki mikroskopom przyjrzeć się z bardzo bliska m.in. kornikom. Czwarto i piątoklasiści dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat życia zwierząt z polskich lasów oraz mieli szansę uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Na zakończenie wzięli udział w konkursie – nagrodzone osoby najszybciej rozwiązały nie łatwą krzyżówkę z m.in. nowo zdobytej wiedzy o lesie. Zajęcia w Kluczkowicach odwiedziła także lubelska telewizja. Materiał z tego dnia będzie można zobaczyć przed głównym wydaniem Panoramy Lubelskiej w piątek 27 kwietnia.