20 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy VII mieli okazję wziąć udział w corocznym wydarzeniu Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS - Dniu Ziemi. Na początku mieli za zadanie wydostać się z tzw. „Escape room’u” w ciągu godziny rozwiązując zagadki metrorologiczne - a dzięki ich wiedzy i pracy w grupie udało mi się odnaleźć klucz do drzwi dużo szybciej! :) Następnie zaprojektowali swoje idealne miasto po czym wspólnymi siłami próbowali dostać się do środka Ziemi. Później przyszedł czas na lekcję o czystym powietrzu, zwiedzanie muzeum polarnego, a także grę w Boccia-czyli odmianę gry w Bule. Siódmoklasiści brali udział także w licznych konkursach, w których otrzymali wiele pięknych nagród.