22 maja dzieci z oddziału przedszkolnego O ,,a” wyruszyły na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami. Podczas wycieczki dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym jest Ogród Botaniczny i czym zajmują się jego pracownicy. Przedszkolaki dowiedziały się do czego służą tabliczki przy roślinach i skąd może pochodzić roślinność ogrodu. Rozpoznawały znajome gatunki drzew, krzewów i roślin zielonych. Dużą atrakcją dla dzieci okazało się zwiedzanie szklarni, która zachwyciła wszystkich różnorodnością roślin. Dzieci z zaciekawieniem słuchały Pani Marty Sapko, która była naszym przewodnikiem i w interesujący sposób opowiadała o roślinności ogrodu.
Następnym punktem naszej wycieczki były warsztaty. Każde dziecko mogło samodzielnie zasadzić roślinkę, a później zabrać ją do domu. Na łonie przyrody czas mijał bardzo szybko i niestety, trzeba było wracać już do przedszkola. Ale zanim wróciliśmy, spróbowaliśmy jeszcze pysznej kiełbaski z grilla. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie poczęstunku pracownikom ogrodu oraz naszym mamom Pani Oldze i Anicie za pomoc w organizacji wycieczki do Ogrodu Botanicznego w Lublinie.