Dnia 18 lutego w naszej szkole już po raz kolejny odbył się szkolny etap OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom". Zwycięzcami tego etapu zostali: Natalia Nowak z kl. VI, Jakub Czajkowski z kl. VI oraz Mikołaj Łopaciński z kl. V. Uczniowie Ci będą reprezentowali naszą szkołę podczas gminnych eliminacji OTWP.

Dnia 05 marca w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Konopnica odbył się II etap konkursu pożarniczego. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu naszej gminy ( łącznie 18 osób). W kategorii szkół podstawowych I – sze miejsce zajęła Liwia Kowalska ze SP im. W. Witosa w Motyczu zaś w kategorii gimnazjum Paulina Podsiadło z Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Dużym. Uczeń naszej szkoły Jakub Czajkowski zajął III – cie miejsce. Zarówno laureaci, jak i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, które to wręczał wójt gminy pan Mirosław Żydek.
Laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy.