11 stycznia 2019 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Nocy Biologów – wydarzeniu zorganizowanym na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dzięki pomocy pani dr Jolanty Kutkowskiej w organizacji tego niezwykłego wieczoru uczniowie mieli okazję wziąć udział wielu ciekawych zajęciach. Ósmoklasiści uczestniczyli m.in. w wykładzie dotyczącym różnic, a tym samym specyfiki mózgu kobiety i mężczyzny, a także w zajęciach „Prawidłowa mikroflora jelitowa” – zajęciach dotyczących naszego układu pokarmowego. Pani dr Jolanta Kutkowska oprowadziła uczniów po swoim miejscu pracy – Zakładzie Genetyki i Mikrobiologii, pokazując, m.in. świecące bakterie. Uczniowie zwiedzili także muzeum zoologiczne oraz wzięli udział w grze „Koło fortuny”, a odpowiadając na pytania zdobyli wiele cennych nagród.