26 kwietnia uczniowie klas najstarszych naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi oraz Dnia Geografa na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uroczystości zainaugurował wykład w auli głównej budynku dotyczący życia i zwyczajów ludności w Chińskiej Republice Ludowej. Następnie uczniowie uczestniczyli w grze terenowej, podczas której wykazali się umiejętnością odnajdywania i poruszania w terenie, a także wiedzą ogólną w zakresie przyrody. Kolejne zajęcia odbyły się w obserwatorium meteorologicznym, gdzie wszyscy dowiedzieli się m. in. o tym, że pogody nie można przewidzieć na dłużej niż 3-5 dni. Po zajęciach na uniwersytecie wycieczka skierowała się w stronę kina, gdzie uczniowie obejrzeli „Kuriera” w reż. Władysława Pasikowskiego, poprzedzony wykładem o życiu i działalności patriotycznej Jana Nowaka-Jeziorańskiego, tytułowego bohatera filmu.