W pierwszych dniach czerwca 2019 r. uczniowie klasy I i II udali się na wycieczkę do Publicznej Biblioteki Gminy Konopnica. Spotkania miały na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, ze zgromadzonymi zbiorami oraz zasadami korzystania z niej, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką. Dla dzieci z klasy I była to pierwsza wizyta wśród tak dużej ilości książek. Podczas tej wizyty dzieci poznały magiczne miejsce, w którym "mieszkają książki", poznawali „prośby książki” czyli reguły dotyczące poszanowania książek. Największym zainteresowaniem uczniów klasy I cieszyły się książki-zabawki.
Uczniowie klasy II z kolei uczestniczyli w lekcji bibliotecznej „ Literatura popularnonaukowa dla dzieci”. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między książką beletrystyczną a popularnonaukową, co stanowi zawartość takiej książki i jak jest ona zbudowana. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali foldery i zakładki do książek. W dniu 10 czerwca 2019r. uczniowie klasy IV udali się do pierwszej multimedialnej biblioteki w Lublinie. Uczestnicząc w lekcji bibliotecznej mogli zobaczyć tu bogaty księgozbiór ( ponad 18 000 książek) oraz dość pokaźną kolekcję płyt z muzyką i filmami (ponad 11 000 pozycji multimedialnych ). Mieli również okazję poznać zasady korzystania z tego typu wypożyczalni, wypróbować obsługę urządzeń multimedialnych oraz zrelaksować się na wygodnych kanapach słuchając muzyki lub przeglądając prasę.