17 września w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu uczniowie klasy czwartej wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w pobliżu Miasteczka Ruchu Drogowego MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, podczas których poznali zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, przepisy porządkowe obowiązujące podczas jazdy autobusem lub trolejbusem, dodatkowo policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie przeprowadzili teoretyczne i praktyczne zajęcia w zakresie edukacji rowerowej. Za wzorowe uczestnictwo w zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz uścisk dłoni Koziutka- maskotki lubelskiego MPK.
Wyżej opisana akcja to wspólny projekt ZTM w Lublinie, MPK Lublin Sp. z o.o., Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie oraz MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, za przeprowadzenie której serdecznie dziękujemy.