19 września Zespół Kolejowego ABC przybył do naszej szkoły. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: czwartej i piątej. W czasie ich trwania uczestnicy poznali znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi, dowiedzieli się, do kogo zgłosić się w przypadku zaobserwowania niebezpiecznej sytuacji w pociągu, a także dlaczego warto nosić odblaski. Dzięki aplikacji interaktywnej mieli okazję przejść przez labirynt interaktywny i utrwalić znajomość znaków drogowych umieszczanych przed przejazdami kolejowymi oraz mogli wcielić się w rolę kierowcy podczas wirtualnej jazdy samochodem w grze symulacyjnej, a tym samym powtórzyć zasady odpowiedniego zachowania na drodze podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał zestaw odblaskowych upominków.