W piątek 15 listopada uczniowie naszej szkoły z klas 4-8 wraz z wychowawcami wyruszyli do Warszawy. Wyprawa obfitowała w ciekawe doświadczenia związane z odwiedzanymi miejscami. Rozpoczęliśmy od spaceru po przepięknym parku Muzeum Łazienki Królewskie. Wspaniała architektura i niesamowite otoczenie przyrody wywarły na nas ogromne wrażenie.
Urzekający był dla nas także spacer po ulicach starówki rozpoczęty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie byliśmy świadkami zmiany warty honorowej pełnionej przez żołnierzy z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Przeszliśmy przed Pałac Prezydencki, a następnie ul. Krakowskie Przedmieście na Plac Zamkowy. Podczas spaceru mogliśmy poznać historię miejsc, które widzieliśmy.
Niezapomniana dla wielu pozostanie wizyta w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z XXX piętra mogliśmy podziwiać panoramę stolicy. Ciekawych przeżyć dostarczył nam również pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Na własnej skórze mogliśmy się przekonać, jak działa otaczający nas świat, a wielość interaktywnych eksponatów i pomocy naukowych tylko pomagała w zrozumieniu trudnych i skomplikowanych praw fizyki. Zwieńczeniem wizyty w Centrum Nauki była projekcja filmu naukowego w planetarium, który pozwolił sięgnąć nam gwiazd…