Informuję, że w dniu 2.12.2019 r. zostało zawarte porozumienie pomiędzy Gminą  Konopnica – reprezentowaną przez Wójta - Mirosława Żydka, a Praktyką dentystyczną Ann Bocheńska -Filipek ul. Kryształowa 2, 20 -582 Lublin.
Przedmiotem porozumienia jest świadczenie i organizacja opieki stomatologicznej przez Strony Porozumienia w zakresie:
  • świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia będących uczniami szkół prowadzonych przez Gminę Konopnica.
  • Profilaktycznej opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia.
  • Współpracy lekarza stomatologa z pielęgniarką środowiska nauczania i wychowania oraz dyrektorem szkoły w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia jamy ustnej.
Dzieci i młodzież w wieku do ukończenia 18 roku życia zgłaszają się do gabinetu pod opieką osoby dorosłej wydelegowanej przez szkołę,  z rodzicem lub opiekunem prawnym.
Strony porozumienia ustalą harmonogramy wizyt dzieci  i młodzieży w gabinecie, uwzględniające potrzebę objęcia opieką uczniów Szkół, dla których zawierane jest Porozumienie.