29 stycznia 2020 roku uczniowie klas starszych obejrzeli spektakl pt. „Szkolny szantaż” w wykonaniu aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Utwór opowiadał o uczennicy szkoły podstawowej- Tosi, która za wszelką cenę chciała wygrać szkolny plebiscyt na „Najlepszą z najlepszych", choć wcale nie zasługiwała na takie miano. Mimo to, uciekała się do wielu nieuczciwych sposobów, jak np. szantaż, by osiągnąć swój cel. W rezultacie dziewczyna uzyskała upragniony tytuł, który jak się okazało, wcale jej nie ucieszył, bowiem dzięki mądrym i życzliwym osobom wokół siebie zrozumiała, że źle postępowała. Gdyby rzeczywiście zasługiwała na wygraną w plebiscycie, nie musiałaby wpływać na głosujących. Pracowitość, życzliwość, chęć niesienia pomocy innym i uczciwość z pewnością zostałyby docenione.