W dniu 3 marca 2020 r. gościliśmy w naszej szkole muzyków z Filharmonii Lubelskiej. Byli to Pani Agnieszka Miedzwiecka oraz Pan Andrzej Schab. Motywem przewodnim koncertu były instrumenty muzyczne takie jak klarnet i harfa. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z historią i pochodzeniem instrumentów oraz ich ewolucją. Muzycy zaprezentowali utwory instrumentalne grane na żywo na trzech różnych rodzajach klarnetu oraz harfie. Występ urozmaicały zagadki muzyczne z repertuaru muzyki filmowej. Koncert spotkał się z bardzo przychylnym odbiorem ze strony naszych uczniów i dał okazję do kontaktu z innym rodzajem muzyki niż ta słuchana na co dzień. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania z artystami.