Szanowni Państwo,

Takiego sukcesu nie miał jeszcze żaden artysta w wieku 11 lat w całej historii Lublina, a także niewielu Polaków miało zaszczyt wystąpić w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Pierwszym Polakiem, który tam grał, był Ignacy Jan Paderewski. Niedługo wystąpi tam Miłosz Bachonko, akordeonista z Lublina.

Z radością informuję, że Miłosz Bachonko uczeń z klasy akordeonu prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie został zwycięzcą International Music Talent Competition Spring 2020 organizowany przez American Protégé Music Competitions w Nowym Jorku - Stany Zjednoczone Ameryki. Nagrodą jest recital Laureata podczas Koncertu Zwycięzców Konkursu w najbardziej prestiżowej sali koncertowej na świecie - Carnegie Hall.

https://americanprotege.com/talent/

Z uwagi na obecną sytuację związana z epidemią i wstrzymanie lotów do USA - Koncert Zwycięzców zaplanowany jest na grudzień 2020 lub marzec 2021 roku.

Uzyskanie przez Miłosza Bachonko tytułu Zwycięzcy Nagrody Sędziowskiej Judges’ Distinction (Plaque Trophy) Award Winners i pierwszej nagrody Konkursu to wyjątkowe uhonorowanie dla lubelskiego młodego instrumentalisty. Ponad miesiąc temu Miłosz wysłał do Nowego Jorku swoje video z nagraniem do konkursu, oraz wykaz swoich wcześniejszych dokonań, które są w przypadku Miłosza fantastyczne.
Miłosz Bachonko ma jedenaście lat i jest laureatem wielu konkursów instrumentalnych i kompozytorskich. W 2019 roku wykonał z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im Henryka Wieniawskiego w Lublinie swoją nagrodzoną kompozycję - trzyczęściową Suitę na akordeon i orkiestrę w opracowaniu Dariusza Zbocha.

Obecnie Miłosz doskonali swoje umiejętności pod okiem swojej pani Profesor przez komunikator. Przygotowuje utwory znacznie wykraczające poza program 5 klasy szkoły muzycznej pierwszego stopnia.
Zaczyna również zbiórkę na fundusze na wylot do Nowego Jorku.

Pozdrawiam serdecznie
prof. dr hab. Elwira Śliwkiewicz-Cisak