18 maja świętujemy 100. rocznicę urodzin naszego rodaka, papieża – św. Jana Pawła II. Nieustannie pamiętamy o naszym Patronie, chcemy upowszechniać Jego dziedzictwo i przybliżać je kolejnym pokoleniom. Jako społeczność szkolna często przypominamy sobie o tej wyjątkowej postaci, nie tylko by uczyć się kim był i czego dokonał, ale aby czerpać od Niego przykład życia i prosić o wstawiennictwo, bo jest świętym!
Nasi uczniowie również pamiętają o tej rocznicy i przez lekcje zdalne lepiej poznają postać Karola Wojtyły. Owocem tych lekcji są prace naszych uczniów.
Przy tej okazji należy zaznaczyć, że rozpoczął się proces beatyfikacyjny Emilii i Karola Wojtyłów - rodziców naszego papieża, a to pokazuje nam, że każda nasza rodzina może wzrastać ku świętości.
Niech dzień urodzin św. Jana Pawła II będzie dla nas okazją do refleksji i wspomnień związanych z życiem i ciągle aktualnym nauczaniem tego wielkiego Polaka.