W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowany był międzynarodowy projekt edukacyjny pt. "Bridge of Cultures", w którym udział brały szkoły z 10 różnych krajów.

Projekt realizowany był od stycznia do maja i obejmował szereg działań.

- Uczniowie zaczęli od stworzenia swoich profili osobowych i zamieszczenia ich na forum projektu wśród wpisów ich koleżanek i kolegów z innych krajów.

- Opracowali logo projektu i wzięli udział w głosowaniu na najlepsze logo.

- Przygotowali krótki film przedstawiający szkołę.

- Wzięli udział w spotkaniu online uczniów i nauczycieli, podczas którego każdy mógł powiedzieć coś o sobie oraz zobaczyć i posłuchać innych.

- Przygotowali prezentację dotyczącą specjałów naszej regionalnej kuchni.

- Stworzyli filmik przedstawiający stroje ludowe z naszej okolicy.

- Byli współautorami książki o przygodach chłopca imieniem Ali, który podróżował po Europie i odwiedzał najsłynniejsze miejsca w każdym z krajów.

- Przygotowali komiks, w którym zaprezentowali najsłynniejszych Polaków.

Uczniowie wykonywali też zadania wspólnie z kolegami i koleżankami zza granicy: układali wspólny wiersz, tworzyli quiz oraz chmurę wyrazową, w których zamieszczali elementy kultury każdego z krajów realizujących projekt.

Do realizacji w/w zadań uczniowie wykorzystywali różnorodne narzędzia i witryny internetowe, m.in.: padlet.comvoki.comcanva.com, wondershare filmora, storyjumper czy wordwall.net.

Owoce pracy uczniów realizujących projekt do zobaczenia na poniższej wirtualnej tablicy.

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet