W poniedziałek 21 czerwca uczniowie klas II i V wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie. W programie wycieczki były warsztaty ekologiczne, w czasie których każdy mógł spróbować swoich sił jako dekorator torby na zakupy barwnikiem uzyskanym z roślin. Wszyscy uczniowie zwiedzali ogród z przewodnikiem, nie omijając szklarni. Można tam było podziwiać m.in. rośliny tropikalne, różne gatunki kaktusów oraz roślin owadożernych. Temperatura w środku pomieszczenia tylko nieznacznie różniła się od tej na zewnątrz. Następnie wszyscy zgromadzili się wokół wielkiego ogniska, gdzie można było upiec przepyszną kiełbaskę, słodkie pianki, chleb - w zależności od upodobań. Jeszcze tylko lody i do domu!
Wycieczka była bardzo udana i pouczająca. Humorów nie zepsuł nawet ogromny upał, który co zaradniejsi uczniowie pokonywali polewając się obficie wodą.