26 września uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w zajęciach “Lekcje z Temidą”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się dlaczego ludzie stworzyli prawo i jak zostać prawnikiem. Otrzymali również odpowiedzi na nurtujące pytania pytania: gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jak reagować na prześladowania w szkole, czym jest stalking oraz co należy zrobić jeśli zakupiona przez internet rzecz nie jest tą, o której marzyliśmy. Dużo miejsca poświęcono tematowi dotyczącemu sporej liczby współczesnej młodzieży - odpowiedzialności za treści publikowane w internecie.
Zajęcia miały charakter warsztatów, uczniowie rozwiązywali quizy, dyskutowali i chętnie zadawali pytania dotyczące interesujących ich zagadnień z dziedziny prawa.