W dniu 30 września uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Lublinie
Podstawowym celem wycieczki była profilaktyka i edukacja dzieci w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom pożarowym. Zwiedzając Centrum dzieci oglądały multimedialne prezentacje i z zainteresowaniem wsłuchiwały się w słowa strażaków – przewodników, którzy opowiadali o przyczynach, źródłach i skutkach różnych zagrożeń pożarowych. Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i skutkach wywołanych niesprawną wentylacją pomieszczeń. Poznali zagrożenia pożarem w mieszkaniach i najczęstsze przyczyny powstawania pożarów domów i mieszkań. W prawdziwym wozie strażackim odbyły wirtualną jazdę do pożaru a potem ugasiły wirtualny pożar lasu. W czasie pobytu w małej strażnicy zwiedzający zobaczyli również sprzęt i mundury strażackie.
Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Lublinie to bardzo ciekawe miejsce o wielkiej mocy edukacyjnej. Wycieczka do tego miejsca na pewno uświadomiła dzieciom skutki nieprzemyślanych zachowań prowadzących do groźnych zdarzeń.