Sejm Dzieci i Młodzieży to przedsięwzięcie edukacyjne, którego celem jest kształtowanie postaw obywatelskich, szerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o zasadach funkcjonowania Sejmu i demokracji parlamentarnej. Od kilku lat aktywizuje również młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Projekt ma na celu zachęcenie młodych ludzi do dyskusji na tematy dla nich ważne.
Tegoroczna sesja, poprzedzona zwiedzaniem stolicy po raz pierwszy odbyła się w nowej formule, nie 1 czerwca a 30 września br. Na obrady młodzi parlamentarzyści, zostali wyłonieni w ramach losowania z ponad 14 tys. szkół podstawowych, po jednym uczniu z klas 6-8 szkoły podstawowej. Przyjazd młodych parlamentarzystów poprzedziła debata, warsztaty na temat najważniejszych zagadnień dla uczniów w kontekście tematu XXX sesji. Temat sesji plenarnej wyznaczyli uczniowie, odpowiadając sobie na pytanie „Co jest dla nas najważniejsze?”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Jagiełło, Maja Misztal i Ewa Warias.
Nasze reprezentantki przygotowały się, zabrały głos z mównicy sejmowej i zebrały brawa od zgromadzonych posłanek i posłów oraz zaproszonych gości.
Na zasadnicze pytanie  XXX sesji SDiM “Co jest dla nas najważniejsze?” – głosem niemal 75% posłanek i posłów został wybrany temat „Wsparcie w wyborze ścieżki życiowej i zawodowej”. Uchwała zawierająca  temat tegorocznej sesji została przekazana na ręce marszałka Sejmu RP.
W 2024 r. organizatorami XXX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kancelaria Sejmu, Biuro Rzecznika Praw Dziecka.
W obradach wzięli również udział: Marszałek Sejmu Szymon Hołownia, Minister Edukacji Barbara Nowacka, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Hanna Wróblewska, Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak, przewodnicząca sejmowej komisja edukacji i nauki Krystyna Szumilas, przewodnicząca komisji do spraw dzieci i młodzieży Monika Rosa, szef kancelarii Sejmu RP Jacek Cichocki.
,